מיכאל נכסים...
הדליקו את כל האורות.
מיכאל צ'יקבאשוילי, מתיווך מיכאל נכסים, מתווך ויועץ משכנתאות מנוסה ודמות קצת אחרת בשוק הזה חסר היציבות של התיווך והנדל"ן.
אילצתי את מיכאל לבצע נחיתת חירום במשרדו תוך כדי פעילות אינטנסיבית בין לקוחותיו אלא המבקשים לרכוש או אלו המוכרים. כן , מה לא עושים כדי להשיג עוד מידע עבור קוראי המאגזין ועוד המלצות כאלו שעתידות לחסוך להם כסך , ואפילו הרבה כסף בתחום שהוא מרכיב ההוצאה המוביל בכל בית אב הן כמשכנתא או אפילו בשכירות.
ידוע לרבים כי יכולת ההחזר המומלצת בלקיחת משכנתא עומדת בד"כ על כ-שליש מהכנסות בית אב. יש מי שלוקח משכנתא בריבית קבועה או משתנה. אלו שעובדים במקום עבודה מסודר ומפרישים לקרן השתלמות נוטים לקחת משכנתא לטווחים שיוכלו לבצע בה שינויים תקופתיים . מה שנקרא תחנות יציאה. קצב החיים ויוקר המחייה לא תמיד מאפשר לעמוד בהתחייבות או בתוכנית לכן חשוב מראש להתארגן נכון.
יש להתאים את המשכנתא לאדם. את המצרך לנצרך ולא את הנצרך למצרך --- כך מסכם מיכאל, במספר מילים את האני מאמין שלו .
"אנשים" אומר מיכאל "מתמקחים על מחיר הקוטג' , על מחיר של חולצה או רהיט אך עיסקאות מול הבנקים בשווי של מאות אלפי שקלים אנשים נרתעים מלהתמקח, בתואנה שזה לא מקובל . זה בדיוק המקום להתמקח": טוען מיכאל וכך משחרר לאוויר עוד טיפ .
כושר מיקוח ---- מומלץ להתמקח , לבדוק בין הבנקים את האופציות הקיימות. כל מסלול שהבנק מציע מיכאל פוסל במיידי לטענתו , כדבר שבשגרה ומתעקש לקבל הצעת מחיר משופרת.
ייעוץ בתחום המשכנתא --- מומלץ להעזר ביועץ מקצועי , מומחה למשכנתאות חיצוני, אשר ייצג אותך מול הבנק.
"האם ידעת ? " שואל מיכאל "שבהלוואה של חצי מליון שקל , בתידרוך ובליווי נכונים תוכלי לחסוך עד 70 אלף שקלים חדשים???"
לשאלתי מה הכי חשוב שנדע ואלו המלצות חשובות ימסור קוראי המאגזין
תחזוק --- תחזוק שוטף של הבית שומר כל ערכו הריאלי של הבית ואף מעלה את ערכו בין שבעה לעשרה אחוזים ביחס לבית זהה אך לא מתוחזק.
ביקור של קונה פוטנציאלי --- הדליקו את כל האורות , דאגו לשפץ פינות מוזנחות , ארגנו את הבית ודאגו לשדר אווירה ביתית חמה על ידי אפייה של בצק קינמון.
בלעדיות למתווך – בלעדיות חשובה אך לא מומלץ לתת בלעדיות גורפת אלא מוגבלת בטווח זמן סביר . בתקופה זו בלעדיות של עד שלושה חודשים בהחלט מספיקה.
השירות בתשלום--- מקובל היום לגבות על שירותי התיווך השונים , שני אחוזים בלבד, משני הצדדים- המוכר והקונה.
דמי התיווך בטלים בשישים לעומת השירות שתקבל ממתווך מקצועי ויועץ משכנתאות פרסום
לדוגמא: " האם ידעת כי תוכלי להיות מיוצגת על ידי מתווך גם בעת רכישה של בית , קרקע או דירה חדשה מקבלן?" מתווך מנוסה יסייע לך לרכוש את הנכס במחיר הריאלי ביותר שניתן להגיע אליו,כדאי, להעזר בו כבר בשלב ההתעניינות בנכס.
לשאלתי לגבי כיוון שוק הנדל"ן באשקלון צופה מיכאל רק דברים חיוביים למרות כל המחאה הקיימת טוען מיכאל כי כל פתרון שתיתן המדינה לא יסגור את פער הגידול הטבעי השנתי בעיר מה שימשיך ליצור ביקוש שגדול מההיצע שהשוק מסוגל לספק. בשביל מיכאל הקיפאון הקיים בשוק כרגע הוא הבועה האמיתית . יש הרבה פוטנציאל בעיר אשקלון, הקיפאון הוא זמני בלבד
והגידול הטבעי של בתי האב העומד על כ- 2.5 אחוזים בשנה , ימשיך ויגדיל את הביקוש הקיים יותר מההיצע למרות הפתרונות המוצעים כרגע בעת מחאת הדיור.
 
 
 
מאת מגזין נדל"ן סטאר - ספט' 2011